קניות לפסח

נכתב במדור פינות אישיות

247 צפיות | 0 תגובות

מה נשתנה פסח זה מכל הקודמים לו? ובכן, גם השנה לא וויתרתי על זכותי להצטופף עם מליון אנשים בסופרמרקט. לקחתי את הוליזקה הזכורה לטוב ואת העוללית וצעדנו ליעד המוכר והחביב הלוא הוא היוניברס המפורסם בכך שיש בו רק דברים שלא צריכים, דברים שצריכים קונים בסופר אחר.
הלכנו ליוניברס לקנות את מצרכי החג. הלכנו מהר כדי שלא יגמרו לנו את המצרכים. ברגע שנכנסנו, צעדנו ישר לכיוון העופיונים. את אשר יגורתי, בא. נגמרו העופיונים. הפכתי את כל משפחת העופות והמוטציות במקרר הענק, אבל עופיונים לא היו. קניתי פרגיות. הפרגיות קצת יותר גדולות מעופיונים וקצת יותר קטנות מעוף מס' 1 אבל עדיין הן לא עופיונים. הנחתי את הפרגיות בעגלה הענקית כשאני משנה בראשי את מתכון העופיונים למתכון פרגיות.

המשכנו לשוטט בסופרמרקט. העוללית הלכה מידי פעם לאיבוד, אבל תמיד מצאתי אותה לפני שהפניקה תשתלט עלי. חיפשתי סילאן כדי להכין את החרוסת. הפכתי את כל הסופר ולא מצאתי סילאן. רגע לפני שנטשתי את העגלה עם הפרגיות המליצה לי העוללית לשאול את האיש שעמד והדביק מחירים על משחות שיניים איפה נמצא סילאן. אמרתי לה כי הוא בטח לא יודע, האיש כנראה שמע את מה שאמרתי ומתוך גאווה מקצועית הוביל אותי לקטע שם נמצאים בדרך כלל מוצרי חשמל קטנים והוכשר לכבוד הפסח להיות האיזור הסטרילי למוצרים כשרים לפסח.

הסתכלתי בתדהמה כנה בכל המדפים שהיו מלאים בכל מה שבדרך כלל הוא חמץ. היו שם וופלים של עלית, עוגות הבית של אוסם ושל עלית, ביסקויטים חגיגה גם של עלית, אבקות מרקים שונות ו…אטריות. הכל כשר לפסח באישור הרבנות. העניין חייב אותי לבדוק את הסחורה מקרוב ולקרוא את המרכיבים. אז ככה, כל המאפים (וופלות, ביסקויטים, עוגות) הם על טהרת קמח מצות וקמח תפוחי אדמה. האיטריות עשויות מתפוחי אדמה ונראות ממש כמו המקור.

אני ממש לא מבינה את הקטע. האם בשביל זה משה רבנו הוציא אותנו ממצרים וחייב אותנו לאכול מצות? אני זוכרת איך עד לפני שנה או שנתיים, היו מצות תפלות בלבד. מצות שאנשים הרטיבו במים ועירבבו עם ביצה וטיגנו וקראו לזה לחם מזוייף. אני זוכרת איך אני עשיתי בורקס ממצות. והנה היום, לא צריך לזייף שום דבר ולשחק בכאילו. הכל כשר לפסח וגם נראה כמו הדבר האמיתי. אפילו המצות, הן לא אותן המצות שאגלו בני ישראל בצאתם ממצרים.

מגוון אדיר של מצות. מצות בטעם דבש ומצות מצופות שוקולד ומצות עם סובין ומצות שיפון וכל האריזות האלה…אריזות של מאה עד שלוש מאות גרם. ממש מתאים לטעימה. קניתי מצות בטעם דבש ועלי לציין שהן ממש טעימות במיוחד עם החרוסת שהכנתי היום והעוללית חיסלה צינצנת חרוסת על חבילה קטנה של מצה.

אני ממש מתפעמת מהעם הזה ומהיכולת שלו לעשות לימונדה מהלימונים שהחיים מזמנים לו. היכולת האדירה הזאת להכין את אותם המוצרים, אבל כשרים לפסח. העם היהודי מקבל את דין תורה ושמר על כשרות בפסח ולא עובר שום עבירה בכך שהוא ממשיך לצרוך את כל המאכלים הטובים שאליהם הוא התרגל. הוא לא מוותר על תענוגות החיך ובו-זמנית גם מקיים את המצוות והדינים. עם חכם.

לקחתי את הסילאן שהיה שם ואחרי שגמרתי להתפעל ממגוון המצות, לקחתי כמה חבילות קטנות של מצה בטעמים שונים והלכתי לחפש אגוזים לחרוסת. לא קניתי כלום. ממש כלום וזה עלה לי ארבע מאות שקל. את הקניות השלמתי בסופר השכונתי בלב יסמין וגם שם הוצאתי סכום דומה.

הבנתי גם למה העם נמצא בחובות כל הזמן. בכל סופר שנכנסתי אליו היו כתובות בולטות שבישרו לעם היהודי כי ניתן לשלם בשישה תשלומים מקניה של חמש מאות שקל ומעלה. שמתם לב כי מרווח הזמן בין ראש השנה (אז מופיעות גם הכתובות האלה) לבין פסח, הוא בדיוק שישה חודשים? אז זה, זה.

העם אף פעם לא גומר לשלם לסופר. רק נגמרים התשלומים של פסח, מתחילים התשלומים של ראש השנה, רק נגמרים התשלומים של ראש השנה, מיד מתחילים התשלומים של פסח וחוזר חלילה. ככה גם הבנתי למה משכנעים אותנו כי "אין לי ארץ אחרת" בחיים אי אפשר לעזוב את הארץ כל עוד חייבים לסופר ולסופר חייבים כל הזמן. דרך אגב, אני שילמתי במזומן.

בעוד כמה ימים אני מתחילה לבשל את ארוחת החג.

מדריכים, המלצות וסיפורי סקס נוספים שאולי יעניינו אותך

יעוץ בזוגיות?

פינות אישיות

יעוץ בזוגיות?

365 צפיות | 0 תגובות | 7 לייקים

הרבה פעמים אפשר למצוא דמיון בין עבודתי כפסיכולוג לבין מה שבלשים עושים: כשאני מאזין לסיפור, אני גם מקשיב למה שלא נאמר. כשאני משוחח עם "המתלונ/ת", עלי גם לקחת בחשבון כי…

על החושים, האהבה והזוגיות

פינות אישיות

על החושים, האהבה והזוגיות

348 צפיות | 0 תגובות | 4 לייקים

הרבה פעמים פונים אלי בשאלה: "אני מרגיש/ה שזהו, די, אין לי יותר אהבה כלפיה/ממנו. הוא/היא בן אדם מצוין, אבל… למה זה "?קורה? האם להיפרד להלן כמה שורות על מרכיב אחד…

ליזיסטרטה

פינות אישיות

ליזיסטרטה

260 צפיות | 0 תגובות | 16 לייקים

אחרי לילה מדהים ביחד וארוך, ארוך מאד אם כי חשת שהשמש הפציע בטרם עת הוא לא מתקשר למחרת וגם לא יום אחרי... ולא שבוע ואת נשארת עם המחשבות ."?והשאלות, שמסתכמות…

הדרך אל האושר

פינות אישיות

הדרך אל האושר

380 צפיות | 0 תגובות | 4 לייקים

השבוע החלטתי להביא לכם את ה"דרך אל האושר" כמובן שה"דרך אל האושר רצופה במכשולים "לא קלים .היחסים בין בנים לבנים הם עניין לא פשוט, במיוחד לאלה שעדיין בארון ישנם כמה…

סיפור אישי לקהל הגייז

פינות אישיות

סיפור אישי לקהל הגייז

288 צפיות | 0 תגובות | 10 לייקים

.שבוע טוב לכל הגולשים קודם כל לפני שאני מתחיל קיבלתי ממכם הרבה תגובות על .המדור הנ"ל ואני שמח שזה נגע גם בכם עכשיו בואו נפתח שבוע חדש עם הרבה דברים…

להתאהב ולא להתאכזב

פינות אישיות

להתאהב ולא להתאכזב

254 צפיות | 0 תגובות | 9 לייקים

.כיום בכל אהבה יש גם אכזבה ?אבל, האם ניתן להתאהב ולא להתאכזב אולי זה קצת קשה למצוא בן זוג "מושלם" אבל, קל מאוד למצוא אהבה ...ואפילו אכזבה .היום אני אתן…