קומנדו מס

נכתב במדור פינות אישיות

266 צפיות | 0 תגובות

שלשום בערב בשעה שבע וחצי בערב הגעתי במקרה לערוץ בטלוויזיה ששידר חדשות. אני ממש לא זוכרת באיזה ערוץ זה היה נדמה לי כי בערוץ אחד או בערוץ שלושים ושלוש כי זיפזפתי הרבה ערוצים עם השלט. אז קרה מה שקרה וראיתי חדשות. הכתבה הייתה על קומנדו מס האורב בדרכים. צילמו את קומנדו המס על כביש גהה וזה הולך ככה, שוטר עוצר מכונית. מבקש מהנהג את הרשיונות ואת תעודת הזהות ומודיע לנהג בקול עליז כי זו לא עבירת תנועה אלא בדיקה של מעמ ומס הכנסה וכאלה.

הנהג יוצא מהרכב ואחרי בדיקה של כל רשויות המס, מסתבר כי הוא חייב מאה אלף למס הכנסה ועוד כמה שקלים למעמ ועוד כמה מודיעים לו כי הוא חייב וחייב וחייב. מכיוון שהוא חייב, מעקלים לו את האוטו. הנהג מתבקש באדיבות להוציא מהאוטו את החפצים האישיים שלו והאוטו עולה על מכונית של מעקלים ונוסע ליעד לא ברור. הנהג נשאר על הכביש בלי האוטו. ככה הם הצליחו באותו יום לעקל שישים מכוניות ועוד התחננו שהאזרחים יואילו בטובם לשלם במשרדים שלהם כי קשה להם לעמוד בשמש בחום של ארבעים מעלות ולעקל.

אני אחת הקורבנות של מס הכנסה. תמיד אני חייבת להם בין מאה אלף שקל לשש מאות אלף. כל פעם שחסר כסף בתקציב הם פונים אלי. הבנתי מהכתבה כי עכשיו הם בבעיה כספית. יומיים לא יצאתי מהבית. ידעתי כי קומנדו מס אורב לי. ביום השלישי (היום) נזכרתי כי אין לי מכונית ואני פריקית של תחבורה ציבורית הכוללת אוטובוסים, מוניות ורכבות. היו לי עניינים לסדר, אז נעלתי את הכפכפים הישנים שלי ולבשתי כמה סמרטוטים פשוטים (כדי שלא יזהו אותי) ויצאתי מהבית לסדר את העניינים שלי.

כאשר חציתי את הכביש באור ירוק ברחוב ארלוזורוב קיבל את פני שוטר בחיוך וביקש ממני את תעודת הזהות שלי. שאלתי אותו "למה? מה עשיתי?" (חציתי באור ירוק) השוטר המשיך לחייך את החיוך הדבילי שלו ואמר לי כי זה עבור בדיקות של קומנדו מס. אז מסרתי לו את תעודת הזהות שלי כי זכרתי שאין לי מכונית. איש נמוך שמן ומזיע עם פנים אדומות חטף את תעודת הזהות שלי מידיו של השוטר וניגש לקומפיוטר נייד שהיה על כסא מתקפל בשמש. הוא כרע על ברכיו מול הקומפיוטר ובדק את מה שבדק ואז הוא קם בכבדות הסתכל עלי במבט רצחני ואמר:

"את חייבת מאה שמונים ותשע אלף ארבע מאות שישים ושניים שקל למס הכנסה"

"איך אני חייבת?" שאלתי אותו "אני לא עובדת כבר שש שנים"

"את לא הגשת דו"ח על שנת תשעים ושבע ועל השומה שקבענו, הצטברו קנסות וריבית"

"טוב" הסכמתי איתו כדי לסיים את הויכוח "אין עלי עכשיו סכום כזה" חוץ מזה היה לי חם

"אנחנו צריכים לעקל לך" הוא הודיע ברוע העיניים שלו זרחו והזיעה שלו טפטפה על המדרכה

"לעקל? מה תעקלו לי?" (זכרתי כי אין לי מכונית)

"תביאי את הנעליים שלך" קפץ איש העיקולים "אם יש לך שם דברים אישיים קחי אותם איתך"

"הכפכפות העתיקות שלי? לא!!! הם אצלי כבר איזה שלוש שנים ואני לא מוותרת עליהם!!!"

היו שם צעקות, איומים שהחוב יתפח כל המחאות שלי לא הועילו ובסוף נתתי להם את הכפכפים העתיקים והישנים שלי. לא לפני ששתיתי שתי כוסות מים קרים שהגיש לי השוטר שהשתתף בסיבלותי. אחרי זה הם שחררו אותי ואני המשכתי ללכת. המדרכה להטה מתחת לכפותי החשופות, אבל לא הייתה לי ברירה. בפניה ימינה שוב עצר אותי שוטר. שוב הסיפור חזר על עצמו, אבל הפעם זה היה המע"מ. היה ויכוח רגשני והם בכל זאת עיקלו לי את החולצה.

מבואסת לגמרי עברתי את הכביש והחלטתי לחזור הביתה. תפסתי מונית שרות פרטית ואף אחד לא הרים גבה כאשר נכנסתי למונית לבושה בחזיה ומכנסיים ויחפה, כי זאת גם האופנה וגם כולם שמעו על המצב הכלכלי הקשה ועל קומנדו מס. נסענו בערך שלושה קילומטר בצומת גלילות עמד שוטר שאותת לנהג המונית לעצור. המונית עצרה ומיד קפצה אישה פרועה ומזיעה שבדקה את התעודות של הנהג והודיעה לו כי הוא חייב את אגרת הרדיו והטלוויזיה. בו במקום עיקלו לנהג את המונית. כל הנוסעים עברו לאוטובוס שעבר במקום.

באוטובוס ישבו כל מיני לבושים בחלקי בגדים, הבנתי כי גם להם עיקלו ואני כל מה שרציתי לעשות זה לחזור הביתה ולהסתתר בין ארבעת הקירות לפני שיעקלו גם אותם. ירדתי בשכונה שלי מהאוטובוס ונכנסתי בדרך לקונדיטוריה של "עוגיות מרוקאיות" כדי להשיב את נפשי בקפה ועוגית. ישבתי ליד השולחן וחיכיתי שהקפה יצטנן כאשר ראיתי את קומנדו מס נכנסים עם שוטר לקונדיטוריה. הם בדקו את המסמכים של בעל הקונדיטוריה ובדיוק כשהדלקתי לעצמי סיגריה הם עיקלו לי את העוגית ואת הקפה שהצטנן בדיוק למצב של שתיה ועיקלו לאיש את כל העוגיות.

מבואסת לגמרי קמתי והלכתי. קפה אפשר לשתות גם בבית. התקרבתי לבית שלי ושם על המדרכה עמדו שוב קומנדו מס. הפעם של העיריה. הסתבר כי אני חייבת לעיריה מאתיים שלושים ושבעה שקלים ועשרים וארבע אגורות, הצעתי להם לשלם במקום, אבל הם הודיעו לי כי אסור להם לקבל כסף מזומן במקום זאת עיקלו לי את המכנסיים. כל הקווקזיות הזקנות שישבו על המדרכה התבוננו בי במבטים מגונים כאשר פסעתי לכיוון המעלית וכמעט עירומה ובלי נעליים עליתי הביתה.

בבית הכנתי לעצמי קפה ושלפתי עוגית עתיקה מהבוידם, היא הייתה קצת ישנה, אבל עוגית שקומנדו מס לא יצליח לשים את ידו עליה ולא יעקל. הדלקתי את הטלוויזיה וראיתי כי מאזן התשלומים של המדינה השתפר ונמצא בעודף של שש מאות מליון דולר ותחזית הכנסות המדינה ממיסים לשנת 2004 היא מאה חמישים ושניים מיליארד נקודה שתיים. נתון זה כולל הכנסות ממיסים ומע"מ, אך אינו כולל את הכנסות המדינה ממע"מ בטחוני, גביית חובות השקעות המוסד לביטוח לאומי ומענקים.

וכל זה בזכות העיקולים בדרכים

מדריכים, המלצות וסיפורי סקס נוספים שאולי יעניינו אותך

יעוץ בזוגיות?

פינות אישיות

יעוץ בזוגיות?

365 צפיות | 0 תגובות | 7 לייקים

הרבה פעמים אפשר למצוא דמיון בין עבודתי כפסיכולוג לבין מה שבלשים עושים: כשאני מאזין לסיפור, אני גם מקשיב למה שלא נאמר. כשאני משוחח עם "המתלונ/ת", עלי גם לקחת בחשבון כי…

על החושים, האהבה והזוגיות

פינות אישיות

על החושים, האהבה והזוגיות

348 צפיות | 0 תגובות | 4 לייקים

הרבה פעמים פונים אלי בשאלה: "אני מרגיש/ה שזהו, די, אין לי יותר אהבה כלפיה/ממנו. הוא/היא בן אדם מצוין, אבל… למה זה "?קורה? האם להיפרד להלן כמה שורות על מרכיב אחד…

ליזיסטרטה

פינות אישיות

ליזיסטרטה

259 צפיות | 0 תגובות | 16 לייקים

אחרי לילה מדהים ביחד וארוך, ארוך מאד אם כי חשת שהשמש הפציע בטרם עת הוא לא מתקשר למחרת וגם לא יום אחרי... ולא שבוע ואת נשארת עם המחשבות ."?והשאלות, שמסתכמות…

הדרך אל האושר

פינות אישיות

הדרך אל האושר

380 צפיות | 0 תגובות | 4 לייקים

השבוע החלטתי להביא לכם את ה"דרך אל האושר" כמובן שה"דרך אל האושר רצופה במכשולים "לא קלים .היחסים בין בנים לבנים הם עניין לא פשוט, במיוחד לאלה שעדיין בארון ישנם כמה…

סיפור אישי לקהל הגייז

פינות אישיות

סיפור אישי לקהל הגייז

288 צפיות | 0 תגובות | 10 לייקים

.שבוע טוב לכל הגולשים קודם כל לפני שאני מתחיל קיבלתי ממכם הרבה תגובות על .המדור הנ"ל ואני שמח שזה נגע גם בכם עכשיו בואו נפתח שבוע חדש עם הרבה דברים…

להתאהב ולא להתאכזב

פינות אישיות

להתאהב ולא להתאכזב

254 צפיות | 0 תגובות | 9 לייקים

.כיום בכל אהבה יש גם אכזבה ?אבל, האם ניתן להתאהב ולא להתאכזב אולי זה קצת קשה למצוא בן זוג "מושלם" אבל, קל מאוד למצוא אהבה ...ואפילו אכזבה .היום אני אתן…