עצוב

נכתב במדור פינות אישיות

274 צפיות | 0 תגובות

עצוב המצב הכלכלי בארץ. עצוב לי שאין אנשים ברחובות והחנויות פתוחות ואין קונים. אצלנו בשכונה חושבים לסגור את הסופרמרקט בלב יסמין כי אין מספיק פדיון. גם ג"ורג" חייל צד"ל לשעבר חושב לסגור את חנות כלי הבית שהוא פתח במרכז המסחרי בלב יסמין.

המצב של ג"ורג" הוא הכי עצוב שיש. הוא לא יכול לחזור הביתה ללבנון וגם לא יכול להתפרנס בכבוד כאן בישראל בגלל המיתון הכבד. יש לו חנות יפה והוא מוכר כלי בית מאוד מאוד יפים ובכלל לא יקרים. הוא מנסה לשרוד כנגד כל הסיכויים. כבר עכשיו, הוא סיפר לי, הוא חייב איזה שמונים אלף שקל כי אנשים לא נכנסים לקנות.

מרכזי קניות
אנשים לא נכנסים לקנות גם בהיפר-זול שהוא סופרמרקט שכונתי. כבר חודשיים אני קונה שם את התצרוכת היומית ואף פעם לא היו בסופר יותר מחמישה אנשים בבת אחת. הקופות פנויות ואין תורים. המוכרים אדיבים יותר מתמיד ובקופה מנהלות הקופאיות מסעות שכנועים לשכנע אותי ואולי עוד אחת אחרי לרכוש מהמבצעים. אתמול רכשתי חבילת קבב מזרחי, כי הקופאית ממש התחננה. אצלנו לא אוכלים קבב מזרחי, אבל מי יודע? אולי יבואו אורחים רעבים במיוחד.

אצלנו באיזור התעשיה החדש יש שלושה מרכזי קניות ענקיים. "מגה" "יוניברס" ו"ג"מבו" בכל שלושת המרכזים יש בערך מאה קונים במשך כל היום. אני בכלל לא מבינה בשביל מה פותחים מרכזי קניות בגודל של עיר כאשר המצב הכלכלי על הפנים ויש יותר מובטלים ממקבלי משכורת. שלושה מרכזים ריקים מאנשים.

שוק נתניה
והיום גם הייתי בשוק. השוק ריק. כמעט ואין אנשים. כשהיו פיגועים בשוק של נתניה, האנשים לא הפסיקו להגיע. היום עקב המצב הכלכלי, האנשים פשוט לא מגיעים. השוק נראה נורא מוזר כשהוא ריק במיוחד ביום חמישי כשקונים לשבת. נכון שהיה פיגוע בירושלים, אבל זו לא סיבה. כי אצלנו בנתניה גם אחרי פיגועים בשוק בנתניה הגיעו אנשים והתלהמו והוכיחו כי הפיגועים לא יוציאו אותם מהשוק.

חנויות מותגים
החנויות של המותגים כבר יצאו במכירות סוף עונה. הקיץ עוד כאן וכבר נמכרת אופנת החורף במחירים זולים ואין קונים. אני זוכרת בשנים קודמות כשמכירת סוף עונה הייתה מתחילה בסביבות סוף החורף תחילת האביב משהו כמו בתחילת חודש מרץ, אי אפשר היה לעבור בחנויות. היום מכירת סוף עונת החורף מתחילה באמצע נובמבר והחנויות ריקות והחורף עדיין לא הגיע.

שמיכות פוך של נועם שהיו פעם יקרות להחריד, נמכרות היום בפחות ממאה שקל לשמיכה זוגית. הן מונחות על מדפים בכל מיני מקומות ואף אחד אפילו לא מסתכל לכיוון של השמיכות. או שחם לאנשים או שהמצב הכלכלי משפיע גם כאן. גם המצעים נשארים בלי התייחסות. ובכלל נראה כאילו נגמרו האנשים בארץ והארץ ריקה.

עצוב לי כשאני חושבת על כל האנשים שפתחו חנויות מתוך תקוה וסוגרים אותן מתוך יאוש.

אינטרנט
המצב הכלכלי משפיע גם על אינטרנט. הפורומים שהיו שוקקי חיים פעם, די נטושים היום. לא רק באתר מסויים, עברתי על המון אתרים והמצב די עגום בכולם. כנראה שהמון אנשים וויתרו על האינטרנט בגלל המחיר. היום האינטרנט הכי זול עולה כמאה וחמישים שקל לחודש לספק האינטרנט ותוספת של מאה-מאה וחמישים שקל להולכה של האינטרנט ביחד זה גורם לאנשים לוותר על האינטרנט.

תחבורה ציבורית
מוניות השרות שהיו מגיעות כל עשר דקות מגיעות היום כל חצי שעה ויותר ונוסעות לעיר כמעט ריקות לגמרי. נהגי המוניות רבים על כל נוסע ועוצרים ליד כל אחד שעומד על המדרכה, אולי הוא ירצה לנסוע לעיר. האוטובוסים ריקים גם הם חוץ מאשר בצהריים כשהתלמידים חוזרים מביה"ס הביתה. בערב העיר ריקה לחלוטין. העם יושב מול הטלוויזיה ומהרהר במצבו העגום.

בנק הפועלים
בנק הפועלים השכונתי שלנו משמש כמתקן ספורט לכל הזקנות המשועממות שאין להן מה לעשות בבוקר. הן מגיעות לבנק לפתיחה ומחכות שכל האנשים יסתדרו בתור.

אחרי שכולם מסודרים בתור הן נוהגות להתפלח לראש התור ולריב עם המוחים על כך. בדרך כלל הן אומרות ברוסית שהן לא מבינות עברית ובדרך כלל מוותרים להן. הן ניגשות לפקידים העצבניים ממילא ושואלות כמה שאלות מעצבנות ואז הן יוצאות מרוצות החוצה ויושבות על הספסל ומחליפות חוויות.

אני נוהגת לעבור ליד בנק הפועלים כמעט כל בוקר לפני הפתיחה בדרך לקונדיטוריה כדי לקנות לחמניות טריות. מרתקים אותי האנשים שמחכים לפתיחת הבנק ובינתיים מתכמנים איך להוציא מאה שקל מהפקיד למרות שהם מזמן עברו את גבול הטעם הטוב באשראי.

הם ממציאים סיפורים קורעי לב שיצדיקו את משיכת הכסף ומתייעצים עם האחרים האם זה יעבוד על פקיד הבנק או לא יעבוד? את ההמשך ניתן לשמוע בבנק עצמו כשהם מתווכחים עם הפקידים ומשכנעים אותם להוציא מהחשבון הריק מאה שקל או אפילו חמישים כדי לקנות תרופות או כל דבר חיוני אחר והם מבטיחים כי כבר מחר יהיה כסף בחשבון.

פעם הניחו מטען חבלה ליד בנק הפועלים והבנק התפוצץ, גם הקונדיטוריה התפוצצה קצת. אני ראיתי את הפיצוץ מהחלון. הפיצוץ של בנק הפועלים שימש במשך כמעט שנה כתירוץ של למה האנשים לא משלמים במכולת. כל פעם שבעלת המכולת שאלה מה עם הכסף שמעתי את התירוץ "בגלל הפיצוץ בבנק לא הצלחתי להוציא כסף" אני חושבת שהתירוץ הזה עובד עד היום.

עצוב.

מדריכים, המלצות וסיפורי סקס נוספים שאולי יעניינו אותך

יעוץ בזוגיות?

פינות אישיות

יעוץ בזוגיות?

365 צפיות | 0 תגובות | 7 לייקים

הרבה פעמים אפשר למצוא דמיון בין עבודתי כפסיכולוג לבין מה שבלשים עושים: כשאני מאזין לסיפור, אני גם מקשיב למה שלא נאמר. כשאני משוחח עם "המתלונ/ת", עלי גם לקחת בחשבון כי…

על החושים, האהבה והזוגיות

פינות אישיות

על החושים, האהבה והזוגיות

348 צפיות | 0 תגובות | 4 לייקים

הרבה פעמים פונים אלי בשאלה: "אני מרגיש/ה שזהו, די, אין לי יותר אהבה כלפיה/ממנו. הוא/היא בן אדם מצוין, אבל… למה זה "?קורה? האם להיפרד להלן כמה שורות על מרכיב אחד…

ליזיסטרטה

פינות אישיות

ליזיסטרטה

260 צפיות | 0 תגובות | 16 לייקים

אחרי לילה מדהים ביחד וארוך, ארוך מאד אם כי חשת שהשמש הפציע בטרם עת הוא לא מתקשר למחרת וגם לא יום אחרי... ולא שבוע ואת נשארת עם המחשבות ."?והשאלות, שמסתכמות…

הדרך אל האושר

פינות אישיות

הדרך אל האושר

380 צפיות | 0 תגובות | 4 לייקים

השבוע החלטתי להביא לכם את ה"דרך אל האושר" כמובן שה"דרך אל האושר רצופה במכשולים "לא קלים .היחסים בין בנים לבנים הם עניין לא פשוט, במיוחד לאלה שעדיין בארון ישנם כמה…

סיפור אישי לקהל הגייז

פינות אישיות

סיפור אישי לקהל הגייז

288 צפיות | 0 תגובות | 10 לייקים

.שבוע טוב לכל הגולשים קודם כל לפני שאני מתחיל קיבלתי ממכם הרבה תגובות על .המדור הנ"ל ואני שמח שזה נגע גם בכם עכשיו בואו נפתח שבוע חדש עם הרבה דברים…

להתאהב ולא להתאכזב

פינות אישיות

להתאהב ולא להתאכזב

254 צפיות | 0 תגובות | 9 לייקים

.כיום בכל אהבה יש גם אכזבה ?אבל, האם ניתן להתאהב ולא להתאכזב אולי זה קצת קשה למצוא בן זוג "מושלם" אבל, קל מאוד למצוא אהבה ...ואפילו אכזבה .היום אני אתן…