לחקור את עולם פטישי המין: מבוא

נכתב במדור סיפורי סקס

לחקור את עולם פטישי המין: מבוא

36 צפיות | 0 תגובות

בתרבות המערבית המודרנית, שיחות על סקס נתקלות לעתים קרובות בשתיקות מביכות או בבדיחות מרומזות דקיקות. עם זאת, סקס הוא תענוג מורכב מאוד ולעתים קרובות לא מובן, אחד שיכול ללבוש צורות רבות ושונות כדי להתאים לתחומי עניין רבים ושונים. במאמר זה נחקור רק אלמנט אחד של מורכבות זו – עולם פטישי המין.

פטישים מיניים מוגדרים כעוררות מינית אינטנסיבית ומתמשכת הנגרמת על ידי אובייקט, פעילות או חלק מסוים של הגוף. למרות שהם אינם נושא יומיומי, פטישים מיניים נפוצים להפליא, גם אם הם כמעט ולא מדברים עליהם או נחקרים.

אין הגדרה אחת מקיפה ל'פטיש'. במקום זאת, פטישים מיניים יכולים לכלול כל דבר, החל ממצבים וחפצים ועד חומרים ודימויים, ואפילו אנשים. בנוסף, מישהו עלול להיות מגורה על ידי פעולה שבוצעה על ידי בן זוג חד מיני או הפוך, או אפילו ללא שותף מיני מעורב בכלל. בנוסף, פטישים מיניים מסוימים עשויים לכלול כניעה, השפלה, דומיננטיות או לקיחת סיכונים.

עם זאת, פטישים מיניים מסוימים יכולים להיחשב "מיינסטרים", כלומר, למרות שהם אולי לא מסורתיים, הם עדיין מקובלים באופן נרחב. לדוגמה, שעבוד ו- BDSM הם צורות ידועות יותר של פטישי מין שנראים לעתים קרובות בפורנו ובצורות אחרות של בידור למבוגרים.

פטישים אחרים, פחות מקובלים או "אקזוטיים" כוללים תסמונת התינוק הבוגר (הכוללת אדם הלוקח על עצמו תפקיד של תינוק או ילד לסיפוק מיני), פטישים ברגל או בנעל, פטישיזם עור וקשירות (הכולל גירוי על ידי בגדים כגון עור ולטקס), וורארפיליה (הכוללת התעוררות על ידי רעיון הצריכה). פטישים מיניים מסוימים עשויים לכלול גם סאדו-מזוכיזם, שהוא הפקת הנאה מגרימת כאב לאחר.

באופן כללי, כל פטישי המין נחשבים לסטיות – כלומר העדפות או פעילויות מיניות לא קונבנציונליות. למרות שזה נורמלי לחלוטין לקיים פטישים מיניים, חשוב להבין כי פעילויות מסוימות עשויות להיחשב בעייתיות אם האדם העוסק בהן אינו מבוגר בהסכמה וכי זה לא אתי ללחוץ על מישהו להשתתף בפעילויות כאלה ללא הסכמתו המפורשת.

הפסיכולוגיה מאחורי מדוע אנשים מפתחים פטישים מסוימים משתנה ועדיין לא מובנת במלואה. על פי רוב התיאוריות, אלה שיש להם פטישים צפויים להיחשף לכל מה שהם מתעוררים ממנו מגיל צעיר. לדוגמה, חוויות אישיות (כגון להיות לבוש עור כילד) או השפעות תרבותיות (כמו לראות פרסומת מסוימת עם זוג נעליים) יכול לעורר תגובה עוררות אצל מבוגרים.

בנוסף, הוצע כי אנשים מסוימים עם פטישים מיניים חזקים עשויים להיות רגישים למרקמים וגירויים מסוימים עקב המוח שלהם להיות "עמוס" עם מידע חושי. בעיקרו של דבר, פטיש יכול להיות דרכו של המוח להתמודד עם גירוי יתר.

חשוב לזכור שפטיש לא הופך מישהו ל'מוזר' או לא נורמלי. אנשים עם פטישים הם נורמליים לחלוטין, וברוב המקרים, הם מוצאים את זה אפשרי לשלב את הפטיש שלהם לתוך חייהם מבלי שזה ישתלט. עם זאת, אם פטיש גורם למצוקה (למשל, אם הוא גורם לאשמה או בושה) אז חשוב לפנות לעזרה מקצועית ממטפל או יועץ.

בסופו של דבר, פטישים מיניים הם חלק מנוף מיני עשיר ומגוון. בעוד פטישים עשויים, עבור אנשים מסוימים, להיראות מוזר או אפילו מרושע, הם מספקים תובנה מרתקת על המיניות האנושית ואת הנכונות שלנו לחקור אותה.

מדריכים, המלצות וסיפורי סקס נוספים שאולי יעניינו אותך

תכנון מסיבת הרווקים המושלמת: מדריך לחתנים

סיפורי סקס

תכנון מסיבת הרווקים המושלמת: מדריך לחתנים

2 צפיות | 0 תגובות | 1 לייקים

כחתן, אחד מתחומי האחריות הגדולים ביותר שלך הוא לתכנן את מסיבת הרווקים המושלמת לחתן לעתיד. זהו לילה שהוא יזכור לשארית חייו, ועליכם לוודא שזו תהיה חוויה בלתי נשכחת ומהנה. אבל…

עולם הדירות הדיסקרטיות המסקרן: מבט מקיף על ההיסטוריה והמחלוקת סביב המקצוע הוותיק ביותר

סיפורי סקס

עולם הדירות הדיסקרטיות המסקרן: מבט מקיף על ההיסטוריה והמחלוקת סביב המקצוע הוותיק ביותר

3 צפיות | 0 תגובות | 1 לייקים

דירות דיסקרטיות, הידועים גם בשם "בתים בעלי מוניטין רע" או "בתים עלובים", קיימים כבר מאות שנים והיו חלק מתרבויות רבות בכל רחבי העולם. בעוד שהם היו מקור לסקרנות עבור רבים,…

לחקור את העולם של נערות ליווי מקצועיות: מדריך מקיף

סיפורי סקס

לחקור את העולם של נערות ליווי מקצועיות: מדריך מקיף

3 צפיות | 0 תגובות | 0 לייקים

נערות ליווי, הידועות גם בשם נערות ליווי, הן נשים המציעות את חברתן ושירותיהן תמורת תשלום. לעתים קרובות לא מובן וסטיגמה, המקצוע של להיות נערת ליווי שתחילתה מאות שנים והתפתח באופן…

פורנוגרפיה: לחקור את העולם השנוי במחלוקת של בידור למבוגרים

סיפורי סקס

פורנוגרפיה: לחקור את העולם השנוי במחלוקת של בידור למבוגרים

4 צפיות | 0 תגובות | 0 לייקים

מבוא פורנוגרפיה, הידועה גם בשם בידור למבוגרים, הייתה נושא למחלוקת ודיון במשך עשרות שנים. עם התקדמות הטכנולוגיה והאינטרנט, הוא הפך נגיש ונפוץ יותר, מה שמוביל לעלייה משמעותית בצריכה ובייצור. עם…

גלו את העיר התוססת תל אביב: שילוב של תרבות, חופים ומודרניות

סיפורי סקס

גלו את העיר התוססת תל אביב: שילוב של תרבות, חופים ומודרניות

7 צפיות | 0 תגובות | 2 לייקים

ממוקמת על חוף הים התיכון של ישראל, תל אביב היא עיר שכובשת את ליבם ומוחם של כל המבקרים בהם. ידועה בשם "העיר ללא הפסקה", היא מתגאה בסצנת אמנות משגשגת, חופים…

גלו את פנינה נסתרת של בת ים: עיר תוססת בישראל

סיפורי סקס

גלו את פנינה נסתרת של בת ים: עיר תוססת בישראל

11 צפיות | 0 תגובות | 3 לייקים

לאורך חוף הים התיכון, דרומית לתל אביב, שוכנת עיר החוף בת ים. פנינה פחות מוכרת זו בישראל אולי לא נמצאת במסלול הטיול של כל תייר, אבל היא בהחלט שווה ביקור.…