לחקור את עולם פטישי המין: מבוא

נכתב במדור סיפורי סקס

לחקור את עולם פטישי המין: מבוא

93 צפיות | 0 תגובות

בתרבות המערבית המודרנית, שיחות על סקס נתקלות לעתים קרובות בשתיקות מביכות או בבדיחות מרומזות דקיקות. עם זאת, סקס הוא תענוג מורכב מאוד ולעתים קרובות לא מובן, אחד שיכול ללבוש צורות רבות ושונות כדי להתאים לתחומי עניין רבים ושונים. במאמר זה נחקור רק אלמנט אחד של מורכבות זו – עולם פטישי המין.

פטישים מיניים מוגדרים כעוררות מינית אינטנסיבית ומתמשכת הנגרמת על ידי אובייקט, פעילות או חלק מסוים של הגוף. למרות שהם אינם נושא יומיומי, פטישים מיניים נפוצים להפליא, גם אם הם כמעט ולא מדברים עליהם או נחקרים.

אין הגדרה אחת מקיפה ל'פטיש'. במקום זאת, פטישים מיניים יכולים לכלול כל דבר, החל ממצבים וחפצים ועד חומרים ודימויים, ואפילו אנשים. בנוסף, מישהו עלול להיות מגורה על ידי פעולה שבוצעה על ידי בן זוג חד מיני או הפוך, או אפילו ללא שותף מיני מעורב בכלל. בנוסף, פטישים מיניים מסוימים עשויים לכלול כניעה, השפלה, דומיננטיות או לקיחת סיכונים.

עם זאת, פטישים מיניים מסוימים יכולים להיחשב "מיינסטרים", כלומר, למרות שהם אולי לא מסורתיים, הם עדיין מקובלים באופן נרחב. לדוגמה, שעבוד ו- BDSM הם צורות ידועות יותר של פטישי מין שנראים לעתים קרובות בפורנו ובצורות אחרות של בידור למבוגרים.

פטישים אחרים, פחות מקובלים או "אקזוטיים" כוללים תסמונת התינוק הבוגר (הכוללת אדם הלוקח על עצמו תפקיד של תינוק או ילד לסיפוק מיני), פטישים ברגל או בנעל, פטישיזם עור וקשירות (הכולל גירוי על ידי בגדים כגון עור ולטקס), וורארפיליה (הכוללת התעוררות על ידי רעיון הצריכה). פטישים מיניים מסוימים עשויים לכלול גם סאדו-מזוכיזם, שהוא הפקת הנאה מגרימת כאב לאחר.

באופן כללי, כל פטישי המין נחשבים לסטיות – כלומר העדפות או פעילויות מיניות לא קונבנציונליות. למרות שזה נורמלי לחלוטין לקיים פטישים מיניים, חשוב להבין כי פעילויות מסוימות עשויות להיחשב בעייתיות אם האדם העוסק בהן אינו מבוגר בהסכמה וכי זה לא אתי ללחוץ על מישהו להשתתף בפעילויות כאלה ללא הסכמתו המפורשת.

הפסיכולוגיה מאחורי מדוע אנשים מפתחים פטישים מסוימים משתנה ועדיין לא מובנת במלואה. על פי רוב התיאוריות, אלה שיש להם פטישים צפויים להיחשף לכל מה שהם מתעוררים ממנו מגיל צעיר. לדוגמה, חוויות אישיות (כגון להיות לבוש עור כילד) או השפעות תרבותיות (כמו לראות פרסומת מסוימת עם זוג נעליים) יכול לעורר תגובה עוררות אצל מבוגרים.

בנוסף, הוצע כי אנשים מסוימים עם פטישים מיניים חזקים עשויים להיות רגישים למרקמים וגירויים מסוימים עקב המוח שלהם להיות "עמוס" עם מידע חושי. בעיקרו של דבר, פטיש יכול להיות דרכו של המוח להתמודד עם גירוי יתר.

חשוב לזכור שפטיש לא הופך מישהו ל'מוזר' או לא נורמלי. אנשים עם פטישים הם נורמליים לחלוטין, וברוב המקרים, הם מוצאים את זה אפשרי לשלב את הפטיש שלהם לתוך חייהם מבלי שזה ישתלט. עם זאת, אם פטיש גורם למצוקה (למשל, אם הוא גורם לאשמה או בושה) אז חשוב לפנות לעזרה מקצועית ממטפל או יועץ.

בסופו של דבר, פטישים מיניים הם חלק מנוף מיני עשיר ומגוון. בעוד פטישים עשויים, עבור אנשים מסוימים, להיראות מוזר או אפילו מרושע, הם מספקים תובנה מרתקת על המיניות האנושית ואת הנכונות שלנו לחקור אותה.

מדריכים, המלצות וסיפורי סקס נוספים שאולי יעניינו אותך

נערות ליווי: התעשייה השנויה במחלוקת של שירותים נלווים

סיפורי סקס

נערות ליווי: התעשייה השנויה במחלוקת של שירותים נלווים

1 צפיות | 0 תגובות | 0 לייקים

נערות ליווי, הידועות גם בשם נערות ליווי או נערות ליווי, היו נושא למחלוקת וקסם במשך עשרות שנים. לנשים אלה, המספקות שירותי חברה ובידור, יש היסטוריה ארוכה ומורכבת שתחילתה בימי קדם.…

עולמן המסקרן של נערות ליווי: הצצה לחייהן

סיפורי סקס

עולמן המסקרן של נערות ליווי: הצצה לחייהן

4 צפיות | 0 תגובות | 1 לייקים

כאשר אנו שומעים את המונח "נערות ליווי", המחשבות הראשונות שעולות בראש קשורות לעתים קרובות עם שערורייה וחוסר צניעות. עם זאת, האמת רחוקה מכך. נערות ליווי הן בנות לוויה מקצועיות המספקות…

חשיבות הבנת הזקפה: מדריך מקצועי

סיפורי סקס

חשיבות הבנת הזקפה: מדריך מקצועי

7 צפיות | 0 תגובות | 1 לייקים

זקפה היא מילה המשמשת לעתים קרובות, אך לעתים קרובות לא מובנת. לרוב קשור לבריאות המינית הגברית, זהו תהליך פיזיולוגי קריטי הממלא תפקיד חיוני ברווחה הגופנית והנפשית כאחד. עם זאת, למרות…

לחקור את האווירה התוססת של העיר הרצליה: פנינה נסתרת של ישראל

סיפורי סקס

לחקור את האווירה התוססת של העיר הרצליה: פנינה נסתרת של ישראל

13 צפיות | 0 תגובות | 2 לייקים

לאורך חוף הים התיכון הציורי של ישראל, שוכנת העיר המקסימה הרצליה. בעוד שרוב התיירים נוהרים לערים הסואנות תל אביב או ירושלים, הרצליה נותרה פנינה נסתרת הממתינה להתגלות. עם ההיסטוריה העשירה,…

גלו את פנינה נסתרת של ישראל: לחקור את העיר התוססת בת ים

סיפורי סקס

גלו את פנינה נסתרת של ישראל: לחקור את העיר התוססת בת ים

18 צפיות | 0 תגובות | 4 לייקים

לאורך חוף הים התיכון, דרומית למטרופולין השוקק של תל אביב, שוכנת העיר המקסימה בת ים. לעתים קרובות מאפיל על ידי הערים השכנות שלה, בת ים היא פנינה נסתרת מחכה להתגלות.…

האבולוציה וההשפעה של צעצועי מין: מדריך מקיף

סיפורי סקס

האבולוציה וההשפעה של צעצועי מין: מדריך מקיף

19 צפיות | 0 תגובות | 4 לייקים

כשמדובר במיניות האדם, יש מעט דברים מרתקים ומגוונים כמו השימוש בצעצועי מין. מהתרבויות העתיקות של מצרים ויוון ועד העולם המודרני, צעצועי מין מילאו תפקיד משמעותי במיניות האדם. בין אם משתמשים…